Home Artikelen Columns "Gisteren bij de kassa"

"Verdorie zeg, toch weer een persbericht met die schoolboeken"

Wicher Sieders

  • ‘Piep…..piep……piep’ - “Zo, zo, u zult wel veel kinderen hebben zeg.”
  • “Nou, dat valt wel mee.”
  • ‘Piep….piep….piep…piep…….krrrrrrrrrrt.’- “Dat is dan 824.133.003 Euro en 3 cent, ik zal de bon even voor u oprollen, wilt u pinnen of contant betalen?”
  •  “Ik pin wel even, anders wordt het weer naar boven afgerond. Maar dan nog even wat anders, ik wil wel graag een bonnetje in zevenvoud, onder vermelding van opdrachtnummer, referentienummer, debiteurennummer, crediteurennummer, invoercode, sorteercode, btw nummer, budgethouder, reserveringsnummer, kostensoort en kostensoortplaats, kostenplaats en kostenplaatssoort, autorisatiereferentie en autorisatiecode opdrachtdatum, boekingsdatum, factuurdatum integriteitsverklaring, en als het echt niet anders kan het factuurbedrag.”
  • “Ja, maar….”
  •  “Mijn vader zei altijd:’Jamaar is nee’, en dan nog wat, u weet toch zeker wel dat u niet zomaar mag factureren zonder een schriftelijke opdracht, dat staat de Comptabiliteitswet niet toe, dan krijgen we onrechtmatige toestanden.”
  • “Komtawat? Maar u heeft toch zelf uw boodschappen in het karretje gegooid en op de lopende band gelegd, dat betekent toch dat u deze spullen wilt kopen, of niet soms?”
  • “Natuurlijk, dat komt omdat ik beschikkend functionaris ben en ik dus mag bepalen wat ik met mijn budget doe, bovendien staat er in het regeerakkoord dat dit moet gebeuren.”
  • “En al die factuurgegevens, hoe kom ik daar dan aan?”
  • “Die staan natuurlijk in die schriftlijke opdracht.”
  •  “Maar ik heb helemaal geen schriftelijke opdracht.”
  • “Hmm… daar zegt u wat, even bellen……”
  • ‘Tuut-tuut….’
  • “Zeg inkoper, regel eens even een opdracht voor die schoolboeken. Boven de aanbestedingsdrempel? Wat flauw zeg, we zijn al twee jaar bezig om dit te regelen, en nu sta ik hier bij de kassa maar kan niet afrekenen. Maar ik weet het goed gemaakt met je, maak nou gewoon maar even een opdracht, anders krijgen we ook nog gezeur met de accountantsverklaring en komen we misschien onder curatele of zo. Daar wil jij toch zeker niet op je geweten hebben?”
  • ‘Klik - tuut…… tuut…….. tuut…….’
  • “Nou dat is toch al te bont, vorig jaar niet voldoende saldo op de rekening en nu dit weer. Zo’n stoffige stempelaar zorgt er gewoon voor dat ik mijn werk niet naar behoren kan doen, Nou moet ik dat weer allemaal buiten hem om gaan regelen en hoop werk dat dat is. Het is hoog tijd voor wat regelgeving dat die lui naar behoren hun werk gaan doen en zelf ook eens wat verantwoordelijkheid nemen. Nou ja, dat gaat zo dus niet meer lukken vandaag, geef die spullen dan zo maar mee.”
  • “Daar kunnen we helaas niet aan beginnen.”
  •  “Verdorie zeg, dan wordt het toch weer een persbericht.”.
 

Plaats reactie

Beveiligingscode
Vernieuwen


 

 "AANBESTEDEN OP MAAT !!! "

Geen verrassingen achteraf, maar een eerlijke projectmatige aanpak en optimaal rendement voor uw aanbesteding door een team van aanbestedingsprofessionals met gedegen ervaring per produktgroep!

 Bel 070-3029040 of mail Info@inquest.nl

 

INKOOPTALENTEN

INTERIM HOTLINE