Transparantie bij EU aanbestedingen
Het is een tijd wachten geweest op bepaalde uitspraken rond de mate van transparantie bij Europese aanbestedingen. De vraag draaide om: moet je publiceren als dat volgens de richtlijn niet verplicht is?
Het credo vanaf deze maand is geworden: Aanbestedingen moeten vooraf worden gepubliceerd als zij een duidelijk grensoverschrijdend belang vertonen. Dit geldt ook voor aanbestedingen waarvoor de EG-richtlijn alleen maar bekendmaking achteraf voorschrijft. (Ierse An Post, zaak C-507/03)
Maar wat men er op de werkvloer mee opschiet is niet helemaal helder, want het Hof geeft geen aanwijzigingen op welke wijze deze bekendmaking moet plaatsvinden. Het is wel voldoende grond voor EZ om het definitief in de nieuwe aanbestedingswetgeving op te nemen. Om de gedachte verder te bepalen: leidend beginsel is dat voorkomen moet worden dat ondernemingen in andere lidstaten worden benadeeld doordat zij vóór de gunning geen toegang hadden tot bruikbare informatie. Daardoor zouden zij ongelijk behandeld worden ten opzichte van nationale ondernemingen. Dan is sprake van indirecte discriminatie naar nationaliteit, die alleen kan worden getolereerd wanneer sprake is van een objectieve rechtvaardiging, aldus het Hof.
Lees verder ECER
| < Vorige | Volgende > |
|---|
Geen verrassingen achteraf, maar een eerlijke projectmatige aanpak en optimaal rendement voor uw aanbesteding door een team van aanbestedingsprofessionals met gedegen ervaring per produktgroep! Bel 070-3029040 of mail Info@inquest.nl










