Wanneer gaan we 10 miljard besparen op de inkoop?
Het bedrag hangt al jaren in de lucht, maar het blijft de vraag of dit wel kan. “Het gaat me te gemakkelijk, die ongenuanceerde kritiek op inkopers.”
Er moet worden bezuinigd. Het kabinet zou ongeveer 10 miljard euro kunnen besparen op de inkopen van overheden. Onlangs gooiden hoogleraren Arjan van Weele en Jan Telgen deze omvangrijke steen weer in de vijver, met een stuk in Het Financieele Dagblad. De overheid moet niet alles dicht timmeren rond het proces, beter contractmanagement voeren en de verantwoordelijkheid voor de inkopen helder maken. Heel kort samengevat zou het geld hiermee voor het oprapen liggen, maar is dat wel zo?
120 Miljard?
Nee, volgens managing director Wim Nieland van ADC Performance Improvement. En ja, er is zeker te besparen op de inkopen door overheden, maar 8 tot 10 procent op het volledige volume? Dat niet. Daarbij is het voor Nieland ook maar net de vraag of het bedrag van circa 120 miljard euro per jaar, de gebruikelijke aanname, wel correct is. Niemand weet het, stelt de managing director. Dan die 10 miljard per jaar. “Dat bedrag hangt al een jaar of drie in de lucht. Inkopers konden meedoen aan een benchmark van een adviesbureau. Die mochten dus zelf aangeven wat zij denken te kunnen besparen. Vervolgens bleef dit mooie bedrag rondzingen in de markt en nu wordt het dus weer van stal gehaald.”
Enfin, het kan professioneler. Toch? “Jawel, maar het gaat me veel te gemakkelijk, de ongenuanceerde kritiek op inkopers. Net of het allemaal amateurs zijn. Dit terwijl het probleem bij de beleidsmakers zit, waardoor inkopers gebonden zijn aan regels.”
Functioneel specificeren..
bron en lees verder: Gemeente.nu
| < Vorige | Volgende > |
|---|
Geen verrassingen achteraf, maar een eerlijke projectmatige aanpak en optimaal rendement voor uw aanbesteding door een team van aanbestedingsprofessionals met gedegen ervaring per produktgroep! Bel 070-3029040 of mail Info@inquest.nl










