Ministeries geven te weinig geld uit
De verschillende ministeries blijken niet in staat het geld op hun begroting van dit jaar ook in 2007 uit te geven. Daar heeft de Tweede Kamer moeite mee. Ook wil de Kamer dat minister van Financien Wouter Bos bij de uitgaven voor de zorg de vinger beter aan de pols houdt.
Het CDA-Kamerlid Frans de Neree tot Babberich vreest dat de onderbesteding bij ministeries en bij het Infrastructuurfonds tot allerlei problemen zullen leiden. Volgens hem ontstaan er incidentele meevallers die het beeld van het begrotingstekort vertroebelen. Wanneer er meer geld overblijft dan de zogeheten eindejaarsmarge van 1%, dan vloeit het overschot terug naar de schatkist. `Dat laatste ondermijnt het budgetrecht van de Kamer`. `Als wij als Kamer prioriteiten stellen, willen we ook dat het geld daaraan wordt uitgegeven.`
Minister Bos is verrast. ˜Ik ben verbaasd dat ik als minister van Financieen word aangespoord om meer geld uit te geven.` Volgens Bos is het probleem ook minder groot dan de Tweede Kamer nu doet voorkomen. Het grootste deel van de zogeheten onderuitputting vindt plaats bij het Infrastructuurfonds en het FES-fonds voor versterking van de economische structuur. `Deze uitgaven kunnen volledig worden doorgeschoven naar het volgende jaar`, aldus Bos. Hij is van mening dat in deze gevallen geen eindejaarsmarge geldt.
Lees meer FD.nl
Bron: MKBnet
| < Vorige | Volgende > |
|---|
Geen verrassingen achteraf, maar een eerlijke projectmatige aanpak en optimaal rendement voor uw aanbesteding door een team van aanbestedingsprofessionals met gedegen ervaring per produktgroep! Bel 070-3029040 of mail Info@inquest.nl










