Home In het nieuws Bibob kampt nog maanden met achterstand

Het Landelijk Bureau Bibob zal waarschijnlijk nog maanden met een achterstand kampen. Het bureau doet in opdracht van gemeenten onderzoek naar relaties van ondernemers in de horeca-, prostitutie- en vastgoedbranche met de onderwereld. Het ministerie van Justitie verklaart de achterstand door het succes van de regeling.

Veel gemeenten zijn de wet Bibob (bevordering integriteitsbeoordelingen door het openbaar bestuur) het afgelopen jaar gaan gebruiken. In 2007 kreeg het Landelijk Bureau 263 verzoeken van gemeenten en andere overheden. Het jaar ervoor ging het om slechts 158 aanvragen.

Het Landelijk Bureau Bibob heeft toegang tot verschillende databases die normaal voor gemeenten niet toegankelijk zijn, zoals die van politie, Justitie en de Belastingdienst. Een woordvoerder van het ministerie van Justitie laat weten dat het bureau hoopt dat in het voorjaar de achterstand is weggewerkt.

Bron : Het Financieele Dagblad /MKB 

 

This content has been locked. You can no longer post any comment.


 

 "AANBESTEDEN OP MAAT !!! "

Geen verrassingen achteraf, maar een eerlijke projectmatige aanpak en optimaal rendement voor uw aanbesteding door een team van aanbestedingsprofessionals met gedegen ervaring per produktgroep!

 Bel 070-3029040 of mail Info@inquest.nl

 

INKOOPTALENTEN

INTERIM HOTLINE