Home In het nieuws WIRA in behandeling in Eerste Kamer

Het wetsvoorstel implementatie rechtsbeschermingsrichtlijnen aanbesteden wordt momenteel behandeld in de Eerste Kamer. Naar alle waarschijnlijkheid treedt de Wira in de eerste helft van 2010 na het eindigen van de implementatietermijn op 20 december 2009 in werking.

Directe werking rechtsbeschermingsrichtlijnen
De rechtsbeschermingsrichtlijnen (richtlijn nr. 2007/66/EG) zullen vanaf 20 december a.s. zogenaamde 'directe werking' hebben totdat de Wira van kracht wordt. Dat betekent dat ondernemers zich, tegenover overheden, direct kunnen beroepen op de belangrijke bepalingen uit de rechtsbeschermingsrichtlijnen.

Wat betekent dit in de praktijk?
De rechtsbeschermingsrichtlijnen bevatten een aantal nieuwe elementen voor aanbestedende diensten.

Ten eerste wordt de aanbestedende dienst verplicht in de gunningsbeslissing voldoende gemotiveerd uitleg te geven over de redenen van zijn beslissing. Op basis daarvan kan een afgewezen ondernemer bepalen of hij bezwaar wil maken tegen de gunningsbeslissing bij de rechter. Voor veel aanbestedende diensten is het voldoende motiveren van de gunningsbeslissing op dit moment al staande praktijk.

Als de aanbestedende dienst de gunningsbeslissing onvoldoende motiveert, gaat de opschortende termijn van vijftien dagen niet van start. Een benadeelde ondernemer kan in dat geval, ook na de termijn van vijftien dagen, de rechter verzoeken de overeenkomst te vernietigen vanwege het aangaan van een overeenkomst zonder een geldig verlopen opschortende termijn. De opschortende termijn is namelijk niet van start gegaan bij gebrek aan een voldoende gemotiveerde gunningsbeslissing.

Ten tweede kan een benadeelde ondernemer naar de rechter om de overeenkomst te laten vernietigen in het geval de opdracht ten onrechte niet is aanbesteed. De rechter zal de opdracht bijvoorbeeld moeten vernietigen wanneer blijkt dat de opdracht is gegund zonder voorafgaande aankondiging en dit in strijd is met Bao of Bass. Slechts in uitzonderingsgevallen kan de rechter de overeenkomst (deels) in stand laten en alleen als dwingende redenen van algemeen belang dit rechtvaardigen.

Aanbestedende diensten kunnen een succesvol beroep op de directe werking van de rechtsbeschermingsrichtlijnen voorkomen door opdrachten in overeenstemming met het Bao of het Bass aan te besteden en gunningsbeslissingen goed te motiveren.

Bron en zie Pianoo.nl / overheid.nl 

 

This content has been locked. You can no longer post any comment.


 

 "AANBESTEDEN OP MAAT !!! "

Geen verrassingen achteraf, maar een eerlijke projectmatige aanpak en optimaal rendement voor uw aanbesteding door een team van aanbestedingsprofessionals met gedegen ervaring per produktgroep!

 Bel 070-3029040 of mail Info@inquest.nl

 

INKOOPTALENTEN

INTERIM HOTLINE